HAKKIMIZDA

 

Kurtaran Sağlık ve Eğitim Hizmetleri; 1997 yılından beri sağlığa ve insan hayatına önem verenlerin, eğitimine katkıda bulunarak; yaşam kurtarmak ve yaşam kalitesini artırmak amacıyla kurulmuştur.

Kurtaran Sağlık ve Eğitim Hizmetleri; 2018 yılı itibariyle yaklaşık 100.000’in üstünde kişinin İlk Yardım konusunda deneyimli ve bilgili olmasına yönelik Temel İlk Yardım Eğitimi verilmesine yardımcı olmuştur.

Kurtaran Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Olarak Hedeflerimiz:

1) Toplumun her kesimine İlk Yardım eğitimlerinin verilmesi sağlamak ve özellikle olağanüstü olaylar için hazır ve bilinçli kişilerin yetiştirilmesini sağlamaktır.

2) Özellikle okullarda İlk Yardım eğitimlerinin ders olarak anlatılması için gerekli olan her türlü çabayı göstermek.

3) Ülkemizde İlk Yardım Eğitimlerini uluslararası düzeye getirmek için İlk Yardım Eğitmeni yetiştiren bir merkez haline gelmek…

4) Toplumumuzun her kesimine yaygın, etkin, çağdaş bir şekilde sağlığa ve insan hayatına önem veren kişi, kurum ve kamuya uluslararası standartlarda her türlü ilk yardım ve acil yardım hizmeti sunmaktır.”

5) Uluslararası standartlarda ilk yardım ve acil yardım hizmetlerinin ülkemize yerleştirilmesini, gelişmesini ve etkin bir şekilde yaygınlaştırılmasını sağlamak.”